تبلیغات
اورمودان گلن سسلر - فراخوان پنجمین دوره جشنواره غیردولتی «آنامین یایلیغی»

فراخوان پنجمین دوره جشنواره غیردولتی «آنامین یایلیغی»

تاریخ:سه شنبه 12 دی 1391-09:50 ب.ظ

با عرض تشکر، خواهشمندیم همانند ادوار قبلی برگزاری این دوره از جشنواره را هم با قرار دادن فراخوان در وبلاگ و سایت، چهره به چهره، کامنت‌گذاری، ارسال ایمیل، فرستادن پیامک و ... به اطلاع علاقمندان فرهنگ و هنر منطقه آذربایجان برسانید.

........................................

بسمه تعالی

فراخوان پنجمین دوره جشنواره غیردولتی «آنامین یایلیغی»

«برترین‌های فرهنگی- ادبی منطقه آذربایجان از نگاه مخاطبان»

 

بخش‌ها:

1- برترین‌های فرهنگی- ادبی منطقه آذربایجان از سال 1300 تا سال 1390 هجری شمسی

2- برترین‌های فرهنگی- ادبی منطقه آذربایجان در سال 1391 هجری شمسی

3- تأثیرگذارترین چهره فرهنگی- ادبی منطقه آذربایجان در سال 1391 هجری شمسی

 

نحوه انتخاب:

الف: هر شرکت‌کننده عزیزی می‌تواند: 5 نشریه برتر، 5 کتاب برتر، 5 شاعر برتر، 5 داستان‌نویس برتر، 5 منتقد ادبی برتر، 5 محقق ادبی برتر، 5 طنزپرداز برتر-نظم و نثر-، 5 نمایشنامه‌نویس برتر، 5 شاعر و نویسنده برتر حوزه ادبیات کودک و نوجوان منطقه آذربایجان را بین سال‌های 1300- 1390 (ه. ش) جداگانه و به ترتیب اولویت انتخاب کرده و به جشنواره ارسال نماید.

ب: هر شرکت‌کننده عزیزی می‌تواند: 3 نشریه برتر، 3 کتاب برتر، 3 شاعر برتر، 3 داستان‌نویس برتر، 3 منتقد ادبی برتر، 3 محقق ادبی برتر، 3 طنزپرداز برتر-نظم و نثر-، 3 نمایشنامه‌نویس برتر، 3 شاعر و نویسنده برتر حوزه ادبیات کودک و نوجوان منطقه آذربایجان را در سال 1391 (ه. ش) جداگانه و به ترتیب اولویت انتخاب کرده و به جشنواره ارسال نماید.

ج: هر شرکت‌کننده عزیزی فقط می‌تواند 1 چهره تأثیرگذار برتر فرهنگی- ادبی برتر را در سال 1391 انتخاب فرماید.

* با توجه به این که پنجمین دوره جشنواره غیردولتی آنامین یایلیغی در 3 بخش جداگانه برگزار خواهد شد، شرکت‌کنندگان گرامی می‌توانند در هر 3 بخش ذکر شده با قید بخش مورد نظر در ذیل آثار، شرکت کنند.

** شرکت‌کنندگان عزیز می‌توانند به 2 صورت در این دوره شرکت نمایند.

 1- فقط اسامی منتخبین خود را به ترتیب اولویت و ذکر بخش مورد نظر انتخاب کرده و در جشنواره شرکت کنند./ برندگان این بخش به قید قرعه انتخاب خواهند شد.

 2- دلایل انتخاب منتخبین خود را به صورت مقاله ارسال فرمایند./ آثار شرکت‌کنندگان این بخش داوری شده و اسامی برندگان اعلام خواهد شد.

*** هر شرکت‌کننده‌ای در صورت امکان محل تولد، سال تولد، سال وفات (در صورت رحلت)، و محل دفن هنرمندان منتخب خود را ارسال فرماید.

**** مقاله‌نویسان گرامی می‌توانند مقالات خود را به هر دو زبان ترکی و فارسی ارسال نمایند.

***** به برندگان جشنواره لوح تقدیر، کتاب و در صورت حمایت مالی فرهنگ‌دوستان و فرهنگ‌پروران منطقه آذربایجان و تأمین هزینه، تندیس جشنواره اهدا خواهد شد.

 

نکات لازم:

1- پنجمین دوره جشنواره غیردولتی آنامین یایلیغی اینترنتی است.

2- با توجه به این که انتخاب برترین‌های فرهنگی- ادبی منطقه آذربایجان از نگاه مخاطبان، تجربه‌ای تازه و برای اولین بار است، وجود نقایص و کمبودها امری بدیهی است.

3- با توجه به این که برخی از هنرمندان منطقه آذربایجان آثار خود را به هر دو زبان ترکی و فارسی نوشته و منتشر می‌کنند، انتخاب‌کنندگان گرامی در انتخاب خودشان، آثار ترکی و یا فارسی این عزیزان را که در جهت باروری فرهنگ و هنر این منطقه تولید شده، مد نظر قرار دهند.

4- در انتخاب نشریه و کتاب برتر، کتابها و نشریاتی مد نظر هستند-بویژه از سال 1357 به بعد- که با اخذ مجوز، چاپ و منتشر شده‌اند.

5- هر شرکت‌کننده‌ای در این دوره فقط حق یک بار شرکت دارد و به نظرات و مقالاتی که بعدا ارسال شوند، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

6- اسامی تمام شرکت‌کنندگان در وبلاگ انتشارات یایلیق درج خواهد شد.

7- اسامی تمام هنرمندان منتخب به ترتیب انتخاب و بر اساس رتبه کسب شده در هنگام اعلام نتایج، در وبلاگ انتشارات یایلیق درج خواهد شد.

8- انتخاب منطقی و به دور از تعصبات فردی، گروهی و ... نشان دهنده احساس مسئولیت هر شرکت‌کننده عزیزی است.

9- نشانی وبلاگها و سایت‌هایی که فراخوان پنجمین دوره جشنواره غیر‌دولتی آنامین یایلیغی را منتشر کنند، در پست جداگانه‌ای در وبلاگ انتشارات یایلیق درج خواهد شد.

10- منبع رسمی اخبار جشنواره غیر‌دولتی آنامین یایلیغی، وبلاگ انتشارات یایلیق {www.e-yayliq.blogfa.com} است.

 

مشخصات فردی شرکت‌کنندگان :

1- الزامی: نام، نام خانوادگی، نام پدر، تخلص هنری، جنسیت(مرد/زن)، تاریخ و محل تولد

2- اختیاری: میزان تحصیلات، شغل، خلاصه سوابق فرهنگی و هنری، آثار چاپ شده و درحال چاپ، و عکس

 

 مشخصات سکونتی شرکت‌کنندگان :

1- الزامی: آدرس پستی شامل: استان، شهرستان، شهر/روستا، خیابان اصلی و فرعی، کوچه، پلاک و کد پستی؛ تلفن ثابت و همراه

2- اختیاری: نشانی سایت، وبلاگ و ایمیل

 

نحوه ارسال:

شرکت‌کنندگان محترم  نظرات و مقالات  خود را یا از طریق کامنت خصوصی در وبلاگ انتشارات یایلیق و یا به ایمیل {ss.donyavi@gmail.com} ارسال فرمایند؛ در ضمن شماره‌های 09358017967-09148637090 خطوط ارتباطی بین جشنواره و علاقمندان خواهد بود.

 

زمان‌بندی:

آغاز جشنواره: 15/10/1391

شروع ارسال اثر: 1/11/1391

آخرین مهلت ارسال اثر: 30/11/1391

اعلام نتایج: 12/12/1391 «مطابق با اختتامیه اولین دوره این جشنواره در سال 1389 (ه. ش)»